top of page

РЕГЛАМЕНТ

1.     Загальні положення

1.1 Громадська організація “Українська кіноакадемія” у співпраці з Netflix, оголошує про проведення “Грантової Програми з постпродакшну” (далі - Програма) з метою допомоги українським творцям в Україні та по всьому світу, які постраждали або були переміщені через війну, з метою продовження та розвитку їх роботи.

1.2 “Грантова Програма з постпродакшну”  проводиться Громадською організацією "Українська кіноакадемія" (код ЄДРПОУ 41176371), Україна, 01032, місто Київ, вулиця Симона Петлюри будинок 30 (далі – Організатор).

 

2. Опис Програми

2.1 Десять (10) проєктів Грантоотримувачів Програми отримають Грант у розмірі  $10 000 (для кожного проєкту) на послуги з постпродакшну українських оригінальних повнометражних художніх та документальних фільмів (тривалістю 50 хвилин і більше) на стадії виробництва або постпродакшну на момент подачі заявки на участь в Програмі.

2.2 Кошти Гранту зараховуються на банківський рахунок юридичної особи або фізичної особи-підприємця українського мажоритарного продюсера проєкту в гривнях за міжбанківським обмінним курсом (після заключення договору на надання Гранту) в безготівковій формі за вирахуванням банківської комісії з продажу валюти на дату перерахування Грантоотримувачу.

2.3 Програма проводиться у наступні терміни:

●     З 11:00:00, 25 серпня 2023 року по 23:59:59 6 жовтня 2023 року – прийом заявок від учасників;

●     1 листопада 2023 року – оголошення переліку Грантоотримувачів;

●     до 30 травня 2024 року – подання проміжного звіту Грантоотримувачами;

●     листопад 2024 року – кінцевий термін завершення робіт з постпродакшну.

2.4 Грантоотримувачі не передають Організатору чи третім особам жодних прав на проєкт, а Організатор, Netflix або будь-яка третя сторона в майбутньому жодним чином не перешкоджає Грантоотримувачу в використанні його проєкту.

 

3. Вимоги до Учасників Програми

3.1 До участі в Програмі допускаються українські проєкти (як національні, так у мажоритарній копродукції) на стадії виробництва чи постпродакшна, де режисер та мажоритарний продюсер є громадянами України.

3.2 Учасниками Програми можуть бути громадяни України, які проживають в Україні або були вимушені виїхати з країни у 2022 році.

3.3 Громадяни України, які проживають у так званих «регіонах України з обмеженим доступом», не мають права брати участь в цій Програмі. «Регіон України з обмеженим доступом» означає території України, які перебувають під санкціями Сполучених Штатів.

3.4. Продюсер повинен представляти юридичну особу (ТОВ) або фізичну особу-підприємця (ФОП), зареєстрованою відповідно до чинного законодавства України та мати відповідні правові засади представляти проєкт.

3.5 Для подання заявки Учасники Програми повинні бути старше 18 років. Заявки приймаються без інших обмежень за віком, фізичними можливостями, расою, статтю, релігією, сексуальною орієнтацією або країною перебування.

3.6 Проєкт повинен мати не більш ніж 30% дефіциту фінансування. Враховуються тільки підтверджені джерела фінансування.

3.7. Для проєктів, що беруть участь у Програмі, немає жодних жанрових чи тематичних обмежень. Ми вітаємо проєкти, які сприятимуть розумінню глядачем життєвого досвіду українців та української культури загалом.

3.8 Для подання заявки на участь в Програмі, необхідно коректно заповнити форму та завантажити усі матеріали на сайт Організатора. Обов'язкові матеріали:

●      Презентація проєкту, включно з вичерпним синопсисом, біографіями головних авторів, режисерським баченням, стислим оглядом календарного плану проєкту, дистрибуційною, маркетинговою та фестивальною стратегією - з чітким зазначенням того, чи був проєкт відібраний для участі в пітчингах, заходах з девелопменту, або був презентований на інших галузевих заходах, а також перелік всіх копродукційних партнерів і партнерів з дистрибуції, які долучені або мають намір долучитися, із зазначенням їх статусу;

●      Фінансовий план в гривні та його еквівалент в доларах США із чітким визначенням курсу та фінансового дефіциту проєкту.

●      Заява про те, які саме постпродакшн послуги планується покрити за рахунок грантових коштів з офіційною комерційною пропозицією / прорахунком від української компанії-підрядника;

●      Відео від 5 до 10 хвилин з декількох не обов'язково послідовних сцен з англійськими субтитрами та із коротким поясненням сцен.

 

4. Грантоотримувачі повинні:

4.1  Грантоотримувачі повинні надати Організатору:

-        проміжний звіт до 30 травня 2024 року, що включає в себе оновлений фінансовий план із зазначенням залишкового фінансового дефіциту бюджету проєкту, якщо такий є, з переліком незавершених постпродакшн-послуг, з вказанням орієнтовної дати завершення фільму та актуальними фестивальними / дистрибуційними планами;

-        звіт про використання грантових коштів не пізніше ніж через 10 робочих днів після фінансування послуг постпродакшну за рахунок коштів Гранту, але не пізніше 30 листопада 2024 року.

4.2 Грантові кошти можуть бути витрачені виключно на оплату постпродакшн послуг українських компаній-підрядників (юридичних осіб чи ФОП), зазначених учасником на етапі подачі заявки на участь у конкурсі. Звіт повинен містити початковий кошторис послуг та акт виконаних робіт від українського постачальника послуг.

4.3 Грантоотримувач повинен повідомити Організатора протягом 10 робочих днів щодо завершення проєкту та його готовності для розповсюдження, і надати   підтвердження від компанії виробника щодо готовності матеріалів художнього чи документального фільму.

4.4 Якщо з моменту подачі заявки до моменту оголошення переліку Грантоотримувачів у проєкта відбулися будь-які зміни в фінансуванні (як в сторону збільшення, так і в сторону зменшення), Учасник має повідомити про це Організатора електронним листом впродовж 3 робочих днів з моменту настання змін. Щоб уникнути будь-яких сумнівів: якщо зміни у фінансуванні спричиняють  зростання фінансового дефіциту проєкту вище показника у 30%, цей проєкт більше не матиме права на участь у Програмі. Якщо фінансування проєкту збільшиться до того, що фінансовий дефіцит буде нижче 10 000 доларів США, і проєкт проходить відбір - буде надано часткове фінансування на суму актуального фінансового дефіциту .

4.5 Під час участі в Програмі учасники зобов’язуються дотримуватися вимог цього Регламенту та норм чинного законодавства України.

4.6 Участь у Програмі автоматично означає факт ознайомлення та повну і безумовну згоду Учасника Програми з цим Регламентом.

4.7 Участь у Програмі автоматично означає факт ознайомлення та повну та безумовну згоду Грантоотримувача з цим Регламентом. Порушення Учасником Регламенту або відмова Учасника Програми від належного виконання цього Регламенту вважається відмовою Учасника від участі в Програмі, при цьому така особа не має права на одержання будь-якої компенсації від Організатора.

4.8 Будь-який учасник Програми, що не виконуватиме/неналежно виконуватиме умови цього Регламенту, втрачає право на подальшу участь у Програмі.

 

5. Оцінка проєктів

5.1 Проєкти будуть оцінюватися одним українським та чотирма міжнародними галузевими експертами, які не мають права подавати власні проєкти до участі (наприклад, у випадку міжнародних експертів – якщо він/вона є міноритарним співпродюсером, або у випадку українського експерта – якщо він є міноритарним або мажоритарним продюсером). У разі наявності будь-якого конфлікту інтересів або зв'язку з будь-яким поданим проєктом, експерт повинен негайно повідомити про це Організатора, і проєкт не буде допущений до участі в конкурсі.

5.2 Експерти оцінюватимуть проєкти за такими критеріями:

●      Чіткість ідеї, історії, персонажів, їхніх мотивів і правил світу;

●      Можливість глядача ідентифікувати себе з історією, наявність загальнолюдських тем;

●      Оригінальність, наявність тем, що спонукають до роздумів, багатовимірних персонажів, шарів для дослідження, перипетій та поворотів, підказок, які глядач може зібрати разом, а також певної розв’язки;

●      Рушійна сила героїв: сильні складні персонажі з чіткими, зрозумілими мотиваціями, які разом визначають напрямок драматичної арки/подорожі персонажів. Наявність нагальних питань, на які потребують відповіді/розкриття;

●      Ідея проєкту актуальна як для українського, так і для світового глядача сьогодні та в майбутньому;

●      Проєкт був відібраний та отримав нагороди/відзнаки на одній або декількох міжнародних галузевих подіях - пітчінгах / подіях з девелопменту / сценарних програмах;

●     Потенціал проєкту бути обраним до конкурсних програм фестивалей;

●     Потенціал комерційного успіху проєкту, у тому числі наявність міжнародного копродюсера, компанії-замовника, фінансового партнера та/або сейлз-агента.

Середній арифметичний бал (з урахуванням однієї цифри після коми) використовується як результат отриманих оцінок для кожного проєкту. На основі цієї оцінки формується рейтинговий список Грантоотримувачів.

 

 

6. Конфіденційність

6.1 Інформація про проєкт, поданий учасником, а також будь-яка інформація про Грантоотримувача вважається конфіденційною.

6.2 Сторони або їхні представники не мають права розголошувати конфіденційну інформацію сторін без письмової згоди іншої Сторони крім випадків, передбачених чинним законодавством України. Виняток становлять юристи (адвокати), бухгалтери, банкіри або радники фінансові консультанти, найняті Сторонами, а також авторсько-правові (авторські), судові, урядові й інші подібні компетентні організації, залучені до розгляду будь-якого питання, пов'язаного з цим Регламентом.

5.3 У разі заподіяння шкоди внаслідок розголошення конфіденційної інформації без згоди іншої Сторони, винна Сторона зобов'язана відшкодувати потерпілій Стороні всі пов'язані з цим збитки, підтверджені відповідними документами.

 

7. Інші умови Програми

7.1 Беручи участь у Програмі, кожен Учасник тим самим підтверджує свою згоду на передачу, збір, обробку і використання його персональних даних. Персональні дані Учасників Програми використовуються виключно Організатором або уповноваженими ними особами з дотриманням необхідних заходів конфіденційності та виключно у зв’язку з проведенням Програми і не надаються жодним третім особам для цілей, не пов’язаних із цією Програмою. Щодо всіх персональних даних, наданих Учасниками Програми, Організатором або уповноваженими ними особами буде вжито заходів для забезпечення безпеки персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

7.2 Netflix не бере на себе ніяких зобовʼязань щодо первинного перегляду або будь-яких інших зобов’язань, пов’язаних з купівлею або виробничтвом проєктів, які беруть участь у Програмі.

7.3 Щоб уникнути будь-яких сумнівів, Netflix не має доступу та не бере участь в будь-якій оцінці матеріалів ні під час подання заявки, ані в кінці Програми.

7.4 Організатор не передає будь-які дані проєктів або персональні дані Грантоотримувачів Netflix. Netflix отримує виключно деперсоналізовану інформацію про Грантоотримувачів: стать, регіон/країна проживання.

7.5 Грантоотримувачі надають Організатору право на використання інформації про проєкт, а саме: короткого опису проєкту (синопсису), командних фото, цитат сказаних будь-ким з команди учасника Програми тощо, в публічному просторі (на новинних ресурсах, сайтах, в соціальних мережах тощо).

7.6 Терміни, що використовуються в цьому Регламенті, стосуються виключно цієї Програми. У разі виникнення ситуації, що припускає неоднозначне тлумачення цього Регламенту, будь-яких спірних питань та/або питань, неврегульованих цим Регламентом, рішення ухвалюється Організатором.

7.7 Усі відносини, що стосуються проведення Програми, регулюються на основі чинного законодавства України.

Регламент: Текст
bottom of page